Czech summer university (video)

4 April 2010

“Tohle jsou ti účastníci naší letní univerzity… tamto je Makedonka, vedle ní holka, co se jmenuje Burčak, tohle Němec, ten blonďák je zasnoubený, ten fešák má doma přítelkyni…” “Jo jasně, stejně si těch třicet lidí nikdy nezapamutuju.” “Tak co, jak se tady zatím bavíš?” “Popravdě, ani moc ne…” Za třičtvrtě roku o nich budeš stříhat […]


“Tohle jsou ti účastníci naší letní univerzity… tamto je Makedonka, vedle ní holka, co se jmenuje Burčak, tohle Němec, ten blonďák je zasnoubený, ten fešák má doma přítelkyni…”
“Jo jasně, stejně si těch třicet lidí nikdy nezapamutuju.”
“Tak co, jak se tady zatím bavíš?”
“Popravdě, ani moc ne…”
Za třičtvrtě roku o nich budeš stříhat video. Co? Co je to stříhat video? Jaké video? A proč bych to měla dělat?

Protože jako členka AEGEE-Brno (co členka – member of the board and treasurer), což je takové fórum evropských studentů, jehož hlavní náplní je právě pořádání letních univerzit, jsem se nabídla, že nám udělám promo video na summer university, které se bude pouštět při prezentaci těchto akcí na fakultách. A co že jsou ty letní univerzity zač – týdenní či dvoutýdenní výlet do cizí země. Anténa (čti pobočka) AEGEE vymyslí program například tzv. cestovní letní univerzity – spojí se s minimálně ještě jednou anténou v jiném městě, udělají program pro stejně staré lidi (studenty) na týden, deset dní či dva týdny, participanty této univerzity, za kterou se platí 90 euro na týden (ubytování, dvě jídla denně, program), pak čekají nezapomenutelné dny strávené s lidmi z celé Evropy, prozkoumávání dané země se zajímavými akcemi, nočními párty apod. Loni AEGEE-Brno pořádalo s AEGEE-Plzeň a AEGEE-Praha cestovní letní univerzitu s trefným názvem The Czexiest Trip Ever. Letos organizuje AEGEE-Brno univerzitu pro změnu s AEGEE-Bratislava, název: Czech-out-Slovakia. Dost ale už propagace, chcete vyjet taky? Více se dozvíte zde.

Zpátky k věci. Na té české letní univerzitě ocitla jen jeden den, moc jsem se tam nebavila, skoro nikoho jsem tam neznala a seznámila jsem se tam jen s českými organizátory a ehm, prezidentem AEGEE-Praha, ale to už je jiná historie… každopádně přesto, že na mě ti zahraniční návštěvníci The Czexiest Trip Ever neudělali bůhví jaký dojem, minulý týden jsem sestříhala ze tříhodinového a pro mě dosud neznámého materiálu z jejich výletíků, který natáčel jeden z participantů, čtyřminutové video. Můj první samostatný střih, čtyři hodiny čistého času jsem kvůli tomu strávila v naší školní střižně. Nezdá se to, ale byl to celkem těžký úkol, projet si ty tři hodiny roztřesených a nekvalitních záběrů, neznámé akce, tváře, co je důležité, co vměstnat do čtyř minut a co vynechat? Jakou písničku k tomu? A bude někoho bavit se na to dívat?

Výsledek mého snažení můžete vidět sami.
V jedné chvíli se tam objevím dokonce i já.
Be gentle with the comments.

7 comments

 1. martin April 6, 2010

  hej ty uz jsi uplna strihacka ;-) dnes uplne objevuji tve projekty – nejdriv na me ve strizne vybafne ve vegas tvuj rozhovor s fasou… pak mrknu po delsi dobe na blog a tady vidim dalsi vysledky tve strihacské práce ;) copak me asi ceka priste…?:)

 2. Ivy April 6, 2010

  hey příště pak už jen nějaký kraťas asi:-))

 3. S.F. April 9, 2010

  Dobře sestříháno. Stříhat materiál, který člověk nikdy před tím neviděl a neměl žádný vliv na jeho natáčení je pořádně na nic… myslím, že ses s tím vypořádala velmi dobře. Btw, čtyři hodiny čistého času, když jsi měla tři hodiny materiálu? Whow, takhle rychle pracovat bych chtěl umět taky :-)

  Mimochodem, co to je za písničku, prosím Tě?

 4. Ivy April 9, 2010

  Tvé pochvaly si velmi cením;-) Právěže jsem se na ten materiál vůbec nedívala celý, jen jsem těmi videami jakoby listovala, no zlatý posuvník O:-) takže vlastně kdoví, kolik zabralo to stříhání čistého času, když jsem ta videa jen tak prolítávala a zastavovala…

  Ten super song (:-) je Strawberry Swing od Coldplay.

 5. S.F. April 10, 2010

  Jj, rozumím.
  A děkuji.

 6. #13 April 10, 2010

  Přidávám se k závisti… Takhle rychle jsem nikdy nic nesestříhal. Myslim, že tak dvě hodiny minimálně mi vždycky zabere jenom výběr muziky. :) A to vlastní stříhání, to se počítá na dny.

  Za to, žes do toho sestřihu protlačila i sebe, máš bod. :)

 7. Ivy April 10, 2010

  No rychle… když prostě víc času nemáš, tak děláš, co musíš. Tím pádem hudbu jsem fakt neřešila a Coldplay ještě nezklamal:-) Navíc, s tak supr střižnou, co máme ve škole, to jde jedna radost:-D

  Dík za bod, to by tak hrálo, abych si tam neprotlačila jediný záběr, kde mám hlavu:-)

post a comment