Ef jako Erasmus failure

5 October 2010

Jako jaký ferry, jaký parník, se posral v kině? Tak já čekám na místě srazu, nikde nikdo, nevím, jak si koupit lístek, protože paní u pokladny mluví zkomolenou turečtinou, o které si myslí, že je angličtina, netuším, na kterou loď nasednout, když furt nějaká odjíždí a přijíždí, na tabuli odjezdů (asi) je napsáno, že loď na Princess Island (asi) odjíždí až za dvě hodiny, a najednou mám nasednout na parník???Ne, ze mě prostě žádný Erasmák nebude. Pokusy socializovat se s ostatními zahraničními studenty narazily na naprostou nekompetentnost mého Erasmus clubu. Ten nejenže pořádá párty v naprosto předražených či jiným způsobem podivných klubech, ale když se teda uvolíte a dorazíte na meeting point erasmáckého výletu, nikdo tam kromě vás není.

Bylo jednou jedno nedělní ráno. Počasí nebylo nic moc, zrovna začalo pršet a foukal studený vítr. Podzim už dorazil i do Istanbulu. V 11:45 byl naplánován sraz v přístavu Kabatas, přesněji “in front of the ferry port”, Bilgi Erasmus club vymyslel výlet na Princess Island. Na jedenáctou jsem teda měla dohodnuté dostaveníčko na Taksimu s ostravským (ne)párem; přece na svůj první Erasmus trip nepůjdu sama.

Už kolem deváté jsem si však začala s Ostravákama vyměňovat smsky ostošest, zda vůbec půjdeme, když je venku tak nevlídno. Ono komu by se to nepsalo, když jsem si u tureckého Vodafonu zaplatila speciální akci – za 9 lir (112 Kč) mám na jeden měsíc 3000 smsek zdarma do jakékoli turecké sítě (a to by to byl čert abych nepropsala aspoň tisícovku). Každopádně, po zprávách typu “Takže?” nebo “Nevím” jsme s Ostravákama společnými silami dospěli k závěru, že nikam nejdem. Vždyť tam nikdo nebude, když venku poprchá, a seznámit se s Erasmákama můžeme i na jiné akci.

Jenže mně to přece jen nedalo, vždyť už ve chvíli, kdy padlo finální rozhodnutí o naší účasti, jsem byla skoro vychystaná ven. A navíc se vyčasilo. Hecla jsem se proto a šla omrknout ten Erasmus trip sama. Přesně v 11.45 istanbulského času jsem stála před hlavní pokladnou kabatašského přístavu a vyhlížela nějaké bledé tváře. Když se ani po pěti minutách nikde nevytvářel žádný hlouček studentů, napsala jsem jednomu organizátorovi zprávu, že kde jsou. Dostalo se mi (s)prosté odpovědi: Come to ferry.

Jako jaký ferry, jaký parník, se posral v kině? Tak já čekám na místě srazu, nikde nikdo, nevím, jak si koupit lístek, protože paní u pokladny mluví zkomolenou turečtinou, o které si myslí, že je angličtina, netuším, na kterou loď nasednout, když furt nějaká odjíždí a přijíždí, na tabuli odjezdů (asi) je napsáno, že loď na Princess Island (asi) odjíždí až za dvě hodiny, a najednou mám nasednout na parník???

Když jsem své rozhořčení zmírnila do věty I’m sorry but I really don’t know where I should go a tu odeslala, došla mi odpověď We are going to large island which is the last island a s ní i moje trpělivost. To jsem fakt jediná, kdo nepochopil, jak se dostat na ten pokakaný parník? Look boy, I’m still at Kabatas, don’t know how and where I can get a ticket or which ferry take so don’t tell me about some island when I’m still stucked on the ground. Maybe I’m stupid but I honestly didn’t get the whole ticket and ferry thing. Anyway, have fun.

Chlapec mi dal asi s tou hloupostí zapravdu a už neodepsal. A já se otočila na patě a šla se pobrouzdat kolem přístaviště… To by byl pohádky konec, kdyby se večer neobjevily na Facebooku fotky z Princess Islandu s komentáři, jak wunderbar celý ten výlet byl. Vážně by mě zajímalo, jak se ostatní na ten parník dostali, jak to bylo s tím srazem a proč prostě nemohl nějaký organizátor čekat před pokladnou.

Abych se aspoň trochu socializovala, musím si tady zkrátka jít svou vlastní česko-tureckou cestou. Večer na to jsem proto učila dva Turky pít víno. Věřili byste tomu, že vůbec nevěděli, co je to odrůda, či že víno může být i polosuché? Bude s nima ještě hodně práce. Eymen a salsa tanečník.

No prostě wunderbar.

one comment

  1. DžaDža October 6, 2010

    ale to ze ti ten balicek sms poradil ostravsky (ne)par aby s tebou byla konecne lepsi komunikace se uz nepochlubis co ?:D

post a comment