Kdo vchází do jejích snů

26 October 2010

A pohledem pak vždycky sklouzne na tureckou vlajku, hrdě vyvěšenou hned vedle stránek vytržených z posledního čísla francouzského Vogue, které si nalepila na stěnu jako pomoc při řešení každodenního dilematu, co si zase vzít na sebe.

motiv


Bydlí ve městě větším než Soul, v jedné z pěti největších metropolí světa. Někdy to je tak k neuvěření, že si větu “Studuju v Istanbulu” opakuje jako zaklínadlo každé ráno před zrcadlem. A pohledem pak vždycky sklouzne na tureckou vlajku, hrdě vyvěšenou hned vedle stránek vytržených z posledního čísla francouzského Vogue, které si nalepila na stěnu jako pomoc při řešení každodenního dilematu, co si zase vzít na sebe. Obléká se jinak, i když minisukní se nevzdala ani navzdory místním obyvatelům, kteří si na evropskou módu stále nezvykli. Ještě se na ni nestihli vynadívat.

Buď je odvážná, nebo nemá rozum.

Během svého prvního tureckého rande náhodou také potkala tureckého Patricka Dempseyho. McDreamy v tmavším vydání. Červenou růži, která nyní vadne ve váze, jež kdysi sloužila snad jako zkumavka, ale dostala jinou noc. Kouřily vodní dýmku, ač se jí vždy po pár tazích udělalo nevolno, a poslouchaly ty pravé turecké rytmy, když v tom se u jejich stolu objevil číšník, který místo aby přinesl další čaj, jim prostě přinesl dvě růže. A o pár dní později, znovu při vodní dýmce, potkala Turka, který mluvil plynně československy.

Kde začíná sen a končí realita?

Ze začátku trpěla kvůli neobyčejně reálnému snu záchvaty úzkosti tak, že nemohla pomalu vylézt z postele. Každý krok byl pro ni boj, ranní rutinu zvládala na etapy, zhluboka dýchala a počítala do pěti. Až jednou počítat přestala. Nikomu to neřekla, byl to jenom sen. Teď se jí ale zdál obdobný. Tak živý, že po probuzení musela prostě ještě chvíli ležet a rozdýchávat ten krutý návrat do reality. Vrátil se. Její podvědomí konečně zabralo na fotku vlepenou dovnitř šatní skříně.

4 comments

 1. eli October 26, 2010

  jsem rada, ze te pisnicka potesila.. stejne jako me, kdyz jsem ji dostala :)

 2. Ivy October 26, 2010

  opět děkuji za inspiraci;-) a že tuším, od koho ji máš…

 3. martin October 28, 2010

  … mluvil plynně československy. To je pěkný. Taková filozofie typu “Narodil jsem se jako Čechoslovák, umřu jako Čechoslovák.” ;-)

 4. Ivy October 29, 2010

  ale on fakt mluvil československy:-) míchal ty dva jazyky dohromady, jako kdyby to byl jen jeden…

post a comment