Lásky jedné zrzky – 3. Whole wide world

3 September 2009

Další díly Lásky jedné zrzky – 1. teoretický úvod Lásky jedné zrzky – 2. All the way down Lásky jedné zrzky – 4. Heartbeats Lásky jedné zrzky – 5. Shit happens   motiv “I’d go the whole wide world just to find her…” Byla jednou jedna Zrzka a jeden Bojovník. Potkali se kdysi v létě […]


Další díly
Lásky jedné zrzky – 1. teoretický úvod
Lásky jedné zrzky – 2. All the way down
Lásky jedné zrzky – 4. Heartbeats
Lásky jedné zrzky – 5. Shit happens

 

motiv

“I’d go the whole wide world just to find her…”

Byla jednou jedna Zrzka a jeden Bojovník. Potkali se kdysi v létě a jak to u Zrzky o prázdninách bývá, když potká tmavovlasého sportovce, okamžitě se zamilovala. Jenže Bojovník už tehdy měl vybráno jinou, takže Zrzce zbyl jen post tajně obdivující kamarádky. Tábor skončil, jejich cesty se měly rozejít navždy, a tak jako jediná vzpomínka na Bojovníka zůstal Zrzce článek Možná. Letní lásce jako trám naivních skoroosmnácti let bylo určeno zůstat platonickou.

Co mělo trvat navždy, však trvalo jen rok a půl, během kterého měl Bojovník vážnou známost a Zrzka vážné obavy o sebe, zda role přítelkyně je opravdu pro ni. Kruh se uzavřel v zimě. Když se Zrzka dozvěděla, že je Bojovník nezadaný a chystá se na Silvestra do Města, neváhala a rozjela se tam taky. Ano, i ve svých devatenácti letech byla Zrzka stále naivní.

Bojovník nemohl věřit svým očím, že tohle je ta Zrzka, kterou tehdy v létě poznal. A Zrzka najednou nemohla věřit, že něco tak moc vysněného se stává skutečností. Vykašlala se tak na slavení s kamarády, ten den šla doslova přes mrtvoly, a přivítala Nový rok na Mostě. Ráno se probudila vedle Bojovníka.

Po těchto událostech Zrzka vystřízlivěla. Už nebyla tolik naivní, takže ani nedoufala, že se vůbec ozve. Platonická láska se dočkala svého happy-endu, celé to stejně znělo až moc bláznivě na to, aby jí tento příběh někdo uvěřil, zvlášť když by se to celé dalo prezentovat jako Tři bojovníci vs. Zrzka, Blondýnka a Brunetka. Zrzka odjela domů. Přišlo zkouškové období a s ním i první nečekaná Bojovníkova návštěva doprovázena slovy: “No to si teda nemysli Zrzko, že se mě teď jen tak zbavíš.” A tím začala Zimní pohádka.

Na jaře se kromě přírody probouzí i Zrzčiny utíkací nálady. Přes celou tu vysněnost proto Zrzka začínala cítit, že osud by měla hledat jinde, ostatně, nikdo ještě o Jarní pohádce neslyšel. Na dětském hřišti, které vybízelo k paralele s dětským táborem, na kterém to vše začalo, se také rozloučili. Ráno se probudila vedle Bojovníka naposled.

post a comment