Last train home

24 June 2009

motiv Když projíždíte krajinou, na kterou dopadají sluneční paprsky, hned se vám zdá krásnější, mající své kouzlo, které chcete objevit. Ne zřídka vás potom může napadnout rozběhnout se tam a nechat se okouzlovat dech beroucí scenérií zblízka. Záhy však musíte zákonitě zjistit, že nic není takové, jaké jste to viděli z dálky, tedy spíš – […]


motiv

Když projíždíte krajinou, na kterou dopadají sluneční paprsky, hned se vám zdá krásnější, mající své kouzlo, které chcete objevit. Ne zřídka vás potom může napadnout rozběhnout se tam a nechat se okouzlovat dech beroucí scenérií zblízka. Záhy však musíte zákonitě zjistit, že nic není takové, jaké jste to viděli z dálky, tedy spíš – jak jste si to představovali. Buď prostě zajde mrak a stín s šedivou oblohou najednou změní malebné domečky se zahradami v oprýskané příbytky s bodláčím v humně, nebo prostě při bližším ohledání přijdete na to, že ta rozkvetlá louka je plná drnů a suché trávy.

Není proto možná lepší zůstat v tom vlaku a jen se kochat pohledem z okna, než si kazit iluze zjištěním pravdy? Není někdy lepší nekazit si ty sny tím, že bychom se k nim dostali až příliš blízko? Není lepší si nechat platonickou lásku, vysněný protějšek do svých snů a budovat vztah s někým více živým a chybujícím? Není to lepší, než ztratit veškeré sny a iluze? Protože při plnění snů vždycky narazíte na „ale“.

7 comments

 1. fremy June 24, 2009

  Líbí se mi podkreslovat čtení příspěvků hudebním motivem. Aplikuji to pokaždé a hned je to má jiný rozměr :)

 2. Ivy June 25, 2009

  Proto je taky ten motiv přidáván… při jakých písničkách si myslíš že ty články píšu;-) Tak jsem ráda, že si ty motivy aspoň někdo pouští… protože bez nich to asi vážně nemá smysl.

 3. #13 June 25, 2009

  To si nepouští každej? Podle mě jo. :)

 4. fremy June 25, 2009

  to Ivy: já jen, že jsem se s tím jinde nesetkal ;)
  to #13: no snad nikdo takový není

 5. ta-k June 27, 2009

  Porad jeste existuji lide, co maji treba na byte extremne hrozne pripojeni, kteri si blog chteji precist alespon v textovem rezimu, bez grafiky a hudby. Snad to brzo dozenu i s kulisou :)

 6. Ivy June 27, 2009

  to fremy: no to byl tak účel, trochu vás obohatit a zaujmout něčím novým;-)
  to ta-k: tak teda doufám, že to doženeš co nejdřív;-)!

 7. #13 June 27, 2009

  ta-k: Je pravda, že jsem podcenil, že někdo může používat internet jako dálnopis :)

post a comment