MANIFEST

6 April 2010

motiv Pro všechny, kteří jsou ochotni poslouchat. 1. Nikdy nechtěj mít život, kde by bylo vše dokonalé. Chtěj život, kde bude prostě všechno horoucí. 2. Pohrdám každým, kdo se dá k něčemu donutit argumenty, neboť slova mají člověka vyjadřovat, ne však vést. Označují a přesto nic neobsahují. 2.1. Můžeš mě svými argumenty a radami překřičet, […]

motivPro všechny, kteří jsou ochotni poslouchat.

1. Nikdy nechtěj mít život, kde by bylo vše dokonalé. Chtěj život, kde bude prostě všechno horoucí.

2. Pohrdám každým, kdo se dá k něčemu donutit argumenty, neboť slova mají člověka vyjadřovat, ne však vést. Označují a přesto nic neobsahují.
2.1. Můžeš mě svými argumenty a radami překřičet, tak aby mé vlastní názory proti těm tvým neobstály. Není to však výhra nad mnou samotnou. Mě usvědčuje jen špatné vyjadřování.
2.1.1. Má duše není z těch, která by se povolila pod větrem slov.

3. (A) Nikdy nebudu poslouchat lidi, kteří mi pro mé dobro radí, abych se odřekla některé ze svých tužeb. Znám své poslání, cítím jeho tlak v sobě. A když ho zradím, sama sebe zbavím tváře.
3.1. (B) Já tě jen chci vybudovat a uchovat takovou, abys byla dobře vytyčenou cestou, dveřmi dokořán otevřenými, chrámem důkladně postaveným, který je s to přijímat. Chci tě mít jako hudební nástroj, připravenou pro hudebníka. Jako ženu zrozenou pro mě.
3.1.1. (A) Nenuť mě vzdát se sama sebe, abych se uskutečnila.

4. Člověk je v první řadě ten, kdo tvoří. I já se tady snažím tvořit – snažím se tě postavit tam, odkud bys viděl svět, jak si přeji já.
4.1 Jsem jaká jsem a jediné, čím chci kdy být, je někdo, kdo vytváří nové věci a přemýšlí o nich.
4.1.1 Nenabízím ti tady svět nový, ten tady nehledej.

5. Jsem spisovatel, snažím se vydobýt pomocí tužky a papíru cosi podobného tomu, co leží v mém nitru. Neumím tomu dát jiný průchod než psaním.
5.1 A svět nutně potřebuje více fantazie.

6. Ze všeho nejvíc miluju snění. Můj život má tendenci se rozpadat, když jsem vzhůru.

7. Naše životy začnou spět ke konci ve chvíli, kdy přestaneme mluvit o věcech, na kterých záleží. Stokrát můžeš utéct, schovat se, ale stejně neunikneš před tím, co tě trápí.
7.1 Prostě mi řekni a já se ztratím s tebou.

8. A tato slova, jež tě můžou obohatit, je dobře vypálit ti do srdce železem. Abys pak nezabloudil.

Inspirováno Citadelou.

 

P.S. A jak říká hlavní administrátor tohoto webu: Komentáře nemá člověk na blogu od toho, aby mu čtenáři povídali, že je kretén, a ani od toho, aby čtenáři stavěli autora do latě.

post a comment