My Happy Valentine

13 February 2010

Jelikož se nic zajímavého, o čem bych mohla psát, bohužel neděje, budu si muset něco vymyslet. Veškerá podobnost s reálnými postavami či situacemi je čistě záměrná. motiv …Čekal mě před divadlem, ale nevěděla jsem o tom. Vyběhla jsem ven s davem důchodců, do uší si narazila sluchátka a na hlavu čepici kvůli všudypřítomným sněhovým vločkám, […]


Jelikož se nic zajímavého, o čem bych mohla psát, bohužel neděje, budu si muset něco vymyslet.

Veškerá podobnost s reálnými postavami či situacemi je čistě záměrná.

motiv

…Čekal mě před divadlem, ale nevěděla jsem o tom. Vyběhla jsem ven s davem důchodců, do uší si narazila sluchátka a na hlavu čepici kvůli všudypřítomným sněhovým vločkám, které nebraly konce. Volal na mne, ale já ho neslyšela. Doběhl mě až v půlce mého kličkování přes překážky (rozuměj pomalu se vlekoucími důchodci) na tramvaj č. 6 (tramvaj lásky tra la la). Chytil mne za rameno tak silně, že jsem sebou cukla, ztratila rovnováhu a spadla na zledovatělý chodník, kam se hned poroučel za mnou, protože jsem ho při pádu strhla sebou. A když jsem tak pod ním ležela v zimě na chodníku, napadlo mě, že hezčí seznámení jsem si ani nemohla přát. Pomohl mi vstát a začal se omlouvat. I když bych mu kvůli jeho očím odpustila i ponožky v sandálech, nechala jsem ho v tom chvíli plácat a pak jsme se konečně oficiálně představili: bloggerka a její komentátor. Začaly tát ledy, a tak po chvíli navrhl, abychom se šli podívat na mou výstavu do kavárny, o které toho tolik četl.

Ve chvíli, kdy jsme vyrazili na cestu, začalo se venku oteplovat. Mráz postupně ustupoval prvním jarním vůním a on mi tak po cestě utrhl nevinně rozkvétající květinu. Myslím, že to byla kopretina. Kromě kytek začalo rozkvétat i něco jiného… Jaro letos přišlo nějak náhle, ale už bylo na čase. Přišli jsme do kavárny, objednali si víno a začali jsme si povídat o tom, co teď provádíme, nebo naopak neprovádíme a chtěli bychom provádět. Jak se poháry vína více a více měnily, přepadl mě naprosto klišovitý pocit, jako bychom se znali už léta. A to byl teprve začátek.

Když už se schylovalo k našemu odchodu, nadhodil, že co kdybychom se šli ještě na chvíli projít, když je venku tak příjemně. Vyšli jsme tedy ven, kde už byla teplá letní noc. V nejbližší nonstopce jsme si proto koupili víno a vypravili se na dětské hřiště. Postupně jsme vyzkoušeli všechny prolézačky a snažili se přijít na to, kolik alkoholu nás dělí od toho, abychom si připadali znovu jako děti. Blbli jsme na houpačkách a podle stop v písku jsme se dohadovali, čí noha je větší, když nám prý celý svět ležel právě u nohou. A najednou jsme bosí leželi vedle sebe v trávě a koukali na letní oblohu, zatímco kdesi v dálce bylo cítit blížící se bouřku.

Znenadání se zvedl silný vítr, jehož posláním bylo nejspíš shodit veškeré listí ze stromů. Rychle jsme utíkali před prudkými nálety suchého listí, abychom zahučeli do první hromady jejich spadených kolegů. Znovu jsem se s ním válela na chodníku, tentokrát však měkce podestlaném. Zkoušeli jsme se navzájem zahrabat do listí, když v tom jsem zjistila, že nepotřebujeme žádné prolézačky, abychom na chvíli byli zase dětmi, ani alkohol, abychom se cítili dospělí. Střízlivěli jsme, začalo se rozednívat a mě napadlo, že ho vlastně ještě vůbec neznám. Když mě doprovázel domů, začalo všechno kolem nás vypadat neutěšeně, holé stromy a mračna na obloze zasely první vlnu pochyb. Nato se zatáhlo ještě víc a vítr se rozhodl místo listí znovu rozhazovat sněhové vločky…
A já si nasadila čepici a vyběhla ven z divadla.

4 comments

 1. S.F. February 14, 2010

  +1

 2. fremy February 14, 2010

  Ztrácím slova. I like it.

 3. Jan February 14, 2010

  1. ponozky v sandaloch su neospravedlnitelne :-)
  2. najst kopretinu v Brne je dost zazrak (maximalne tak v okrajovych stvrtiach, kde su luky :-)
  3. konzumacia alkoholickych napojov na detskych hriskach je zakazana a odporuje moralnym pravidlam :-)
  4. dohadovat sa o velkosti nema zmysel, tvoja je vzdy vacsia, mila big-footka (ROFLMAO)
  5, K+ pretoze v kategorrii dreams to je jasna jednotka

 4. Ivy February 14, 2010

  děkuji, mí věrní komentátoři;-)

  1. láska je slepá :-)
  2. a kdo říkal, že to bude jednoduché ;-)?
  3. v noci platí úplně jiná pravidla:-D
  4. souhlas. heč :-)
  5. tak tohle půjde překonat těžko

post a comment