Ready for a fall

29 December 2009

Peyton : You said it should be like a dream, so … I have this dream where we’re back in the hotel room and you propose to me … and every single time, I say yes. Lucas : It’s just a dream, right? Peyton : But it’s my dream. [One Tree Hill, 5:18] motiv Můžete […]


Peyton : You said it should be like a dream, so … I have this dream where we’re back in the hotel room and you propose to me … and every single time, I say yes.
Lucas : It’s just a dream, right?
Peyton : But it’s my dream.

[One Tree Hill, 5:18]

motiv

Můžete mi vzít naději, ten poslední nárok na štěstí, ale nikdy mi nevezmete sny. Život mi kolikrát může vyliskat a všechny sny postavit na hlavu, a přesto se jich nevzdám. Protože jsem tvrdohlavá. A snílek k tomu. Nešťastná kombinace pro někoho, kdo půlku dne stráví ve svých vlastních fantaziích. Dělají mě však ty sny šťastnou? Jsem lepší osoba, protože sním? Nejsem ani jedno. Posledního půl roku nevychází nic tak, jak má. Já se potom stávám možná tak zoufalejší, ne lepší. Víš, mám jeden sen… kdy jsme zpátky v tom pokoji a ty se mě zeptáš, zda nechci jet s tebou… a já pokaždé řeknu, že ano… Je to jen sen, ne? Ale je to můj sen.

Někdy se cítím jako sto let stará… že už jsem prožila všechny emoce světa… že už mě nic nedokáže překvapit… ale pak mě napadne, že jsem ještě nikomu nebyla přítěží. A já chci někoho zatěžovat. Chci ho zatížit mnou a svými sny a vším, co mě napadne. Dokážu být skvělou zátěží. A potom si někdy připadám jako pětiletá. Emociálně nedovyvinutá, naivně myslící si, že všechno musí být buď černé nebo bílé. Nedokážu pochopit, že všichni jsou spíš takoví šediví, já potřebuju mít lidi zaškatulkované. Většinu času jsem v té černé a všichni ostatní bílí. Nejlepší moment, kdy mě využít… Víš, mám jeden sen… kdy jsme zpátky na tom náměstí a ty se mě zeptáš, zda nechci tady zůstat s tebou… a já pokaždé řeknu, že ano… Je to jen další sen, ne? Je to můj sen.

You said it should be like a dream.
And I believed you.
So now I should be ready for a fall.

6 comments

 1. michal December 29, 2009

  fajne

 2. Ivy December 29, 2009

  no… ani ne…

 3. michal December 29, 2009

  nemyslel som ze je dobre ze sa v takom stave nachadzas, ale to prejde, myslel som ze je to dobre opisane…

 4. Me December 29, 2009

  just fall… there might be some arms which will catch you

 5. Ivy December 30, 2009

  já vím jak jsi to myslel… ale nemuzu souhlasit ani s jednim vyznamem….;-)

  i don’t believe in anyones arms at all. there’s just no one like that. i grew up.

 6. Me December 30, 2009

  there might be. Never underestimate the people you did not even start to know. Life ain`t easy and it sure ain`t transparent. Like you maybe heard once as a music track, this is more true in that than expected:
  I feel the dream in me expire and ther´s no one left to blame it on
  I hear you label me a liar
  cause I can´t seem to get this through
  You say it´s over, I can sigh again, yeah
  Why try to stay sober when I´m dying here

post a comment