Turn me on

15 December 2009

Proto se potřebuju vrátit domů… jen tam jdou totiž vidět hvězdy… a vůbec nebe je tam tak nějak vřelejší… žádné helikoptéry přistávající na nemocnici… a žádné mé šílené já… chvíli zbabělec a pak hrdina… a hlavně prý úplně jiná než ta hvězda spadlá z nebe…

motiv


Předvánoční šílenství… nebo zkouškové … nebo šílenství bez příčiny… jaký je v tom vlastně rozdíl? Možná v míře stresu. Brno ze mě opět vysálo veškeré předvánoční nadšení… ta zbloudilá duše uprostřed davu na vánočních trzích budu nejspíš já… Nepovedlo se. Rok se s rokem schází a já stále šíleně věřím na náhody. Protože jim věřit chci. Odmítám přebírat zodpovědnost za svůj osud, nechť jsou to náhody, které mě prosmýkají životem… A taky už zase spadám do klučičích vírů. Bude to jako loni? Prosincový krach a silvestrovské pobláznění? Nikdy nepodceňujte kouzlo končícího roku… Ještě posledních pár vteřin… 3… 2… 1… A pak ráno. Přemíra veselí se dere ven… z žaludku… Takže všechno nakonec stejně skončí na tom stejném místě… Proto se potřebuju vrátit domů… jen tam jdou totiž vidět hvězdy… a vůbec nebe je tam tak nějak vřelejší… žádné helikoptéry přistávající na nemocnici… a žádné mé šílené já… chvíli zbabělec a pak hrdina… a hlavně prý úplně jiná než ta hvězda spadlá z nebe… Odkdy se vlastně musí hvězdy veselit? Zářím… někdy… náhodně. To stačí. Dnes už žádné hloupé triky. Už druhým rokem mám vymyšlený geniální vánoční dárek/překvapení. Už druhým rokem čekám na někoho… ne kdo by si ho zasloužil… či ocenil… stačí někdo, kdo by byl rád. Dlouho jsem nebyla šílená láskou a takhle to dopadá. Svíčky… víno… hvězdy… kýč. Wait!

Turn me on.

2 comments

  1. fremy December 15, 2009

    Sněží a mě se to při poslechu Norah Jones líbí. Proč se sem rád vracím? Protože je to tu jiné než jinde. Díky moc za všechny ty tvoje články a vřelé komentáře.

  2. Ivy April 6, 2010

    Máš pravdu, tehdy v prosinci to tu bylo opravdu jiné…

post a comment