Z listopadu na prosinec

8 December 2010

Když jsme si se spolubydlícím udělali YouTube večer s tajemnou láhví alkoholu, co si přivezl ze Sarajeva (chutnalo to jako vodka v marmeládě), a já se snažila zpívat, zakázal mi to. Mám prý krásný hlas, se kterým můžu udělat díru do světa třeba jako moderátorka, ale proboha, hlavně ne jako zpěvačka.pátek, 5. listopad
Jedna spolužačka z Rakouska je tak artová, že má i každou ponožku jinou.

úterý, 9. listopad
Z mého obyčejného tureckého spolužáka se vyklubal majitel obchodu s ženskými doplňky v nákupním středisku. Za dodavateli si cestuje do USA, Francie a Španělska. Někdo si to zkrátka umí zařídit.

čtvrtek, 11. listopad
Jak mohla být moje řecká vyučující předmětu Web radio někdy úspěšnou hlasatelkou a producentkou v rádiu, když poslouchat ji je taková nuda. Lidé asi při poslechu jejího pořadu prostě zapomněli přeladit a usnuli.

úterý, 23. listopad
Nic nezvedne po ránu náladu víc, než rozhovor dvou Francouzek v autobuse. To jejich štěbetání bych mohla poslouchat celý den.

pondělí, 29. listopad
Když jsme si se spolubydlícím udělali YouTube večer s tajemnou láhví alkoholu, co si přivezl ze Sarajeva (chutnalo to jako vodka v marmeládě), a já se snažila zpívat, zakázal mi to. Mám prý krásný hlas, se kterým můžu udělat díru do světa třeba jako moderátorka, ale proboha, hlavně ne jako zpěvačka.

středa, 1. prosinec
Z Česka mi přišlo pár přání k mému dnešnímu svátku. Málem jsem na něj zapomněla. Letos to bylo poprvé bez dárků a s 15°C venku.

čtvrtek, 2. prosinec
Na poště jsem potkala statného černovlasého muže ve frontě přede mnou. Když předával svou korespondenci úředníkovi za přepážkou, pohled mi utkvěl na textu pohlednice: “Krásné pozdravy z Istanbulu…”. Jaká to hezká náhoda.

pátek, 3. prosinec
Vyrážím na můj první a poslední Erasmus výlet do Cappadocie. Večer nasedám do autobusu jako správný outsider s prázdným sedadlem vedle sebe. Znám tu tak pět lidí z padesáti přítomných Erasmáků a Ostraváky, neznám ani jednoho tureckého člena Erasmus klubu.

neděle, 5. prosinec
Z neděle na pondělí přijíždím z Cappadocie zpátky do Istanbulu. Na sedadle vedle mě sedí prezident Erasmus klubu, který pak mě mé Ostraváky zve k sobě domů na afterparty alias poker night. Jde s námi i jedna přiopilá Holanďanka a bývalý prezident Erasmus klubu Istanbulské technické univerzity. Jménem mě zná pořád tak pět Erasmáků.

pondělí, 6. prosinec
Vyšel mi další článek na studentském zpravodajském portálu. Tentokrát anglická zkrácená verze mého výletu do Kurdistánu. Proděkanka Faculty of Communication: “Traveling Czech was the best article I have ever read on this website.”
A traveling Czech in a most unlikely place

úterý, 7. prosinec
Včera bylo Mikuláše.

post a comment