Ztracena v kráse toho gesta

23 August 2011

Neboli, miloval jsi někdy jen pro krásu toho gesta? Nehledám odpověď, hledám skutky.

As-tu déjà aimé pour la beauté du geste?

Neboli, miloval jsi někdy jen pro krásu toho gesta? Nehledám odpověď, hledám skutky. Všechny ty lásky, které prožíváme, když je nám přes dvacet a třicítka stále před námi. Každá vypadá jako ta osudová, každé věříme, že právě tato láska nás nikdy nezklame, a kdyby přece jen, jsme dost mladí na to, abychom se nebáli to zase zkusit a znova se zamilovat bez ohledu na srdce, bezohledně. S větou “Jsem mladá” se mi pokaždé asociuje dovětek “a svět mi leží u nohou”. Snad paradoxem osudu se mi pak zdá opravdu lehčí zajistit, aby mi celý svět ležel u nohou, než jediný člověk. Ve dvaceti letech by měly všechny lásky být osudové, pravé, pokaždé jako ty první, nezřízená tornáda. To abychom za pár let, až se budeme chtít pokusit z lásky udělat trvalé pouto, jsme si stále pamatovali ten pocit, protože v té době už bude k nepoznání. Ještě máme věk na to, abychom riskovali. Abychom si dovolili milovat jen pro krásu jednoho jediného okamžiku. Dřív než se to všechno změní v pár smutně vychloubačných půlnočních zpráv z řad lásek bývalých. Každý den nelze žít, jako by to byl ten poslední, oproti tomu každá láska by se měla žít, jako by ta poslední byla. Jako by ses už nikdy neměl zamilovat. Buď všechno, nebo nic. Jak že se to zpívá v té písničce? Počkej až bude obloha úplně modrá, na to správné načasování a on bude mezitím pryč.

Jsem stále ještě dost mladá a naivní, abych si psala blog a na tom blogu publikovala věci o lásce (a popravdě řečeno, na tohle budu asi vždycky dost mladá a naivní). Chtěla jsem konečně napsat o své cestě na Ukrajinu, ale místo toho se hlava zamotala do stále opakující se smyčky ze soundtracku Les Chansons d’Amour a slova k jedné písni o lásce se dostala až sem. A tak se stejnou horlivostí a naivitou, s jakou vás můžu přesvědčovat o neférovém mediálním zobrazování Izraele, vás teď chci přesvědčit, abyste se zamilovali. A abyste se toho nebáli. Nehledě na to, kolik vám je let, pořád ještě nejste příliš staří na to, abyste nemohli milovat jen kvůli tomu pocitu. A být ztraceni v kráse toho gesta.

Být zamilován jen pro ten pocit.

4 comments

 1. Filip August 24, 2011

  OK, pochopil jsem… Ja v tom videl znameni prvni a posledni navstevy kina, ty vychloubani. A to jsi na znameni verila. Proste porad vidim svet naivne a nemam zadnou motivaci se ti vychloubat. Jasne, uz nema smysl si psat. Vsechno zustane jak bylo. A mozna se to ani netykalo me ;)

 2. Ivy August 24, 2011

  Jeden článek a sto interpretací;-) To vychloubání nepatřilo tobě, ale letělo až z Istanbulu.

 3. Filip August 24, 2011

  Nejdou tady komentare nejak mazat? ;)

 4. Ivy August 24, 2011

  Tss, aspoň tě to naučí:-)!

post a comment